Επικοινωνία: fanisjk@gmail.com -

Τρίτη 10 Νοεμβρίου 2009

ΒΟΛΙΔΑ - ΑΕ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ 2-1

Το πάλεψε αλλά τελικά δεν κατάφερε να πάρει κάποιο βαθμό η ΑΕΛ στο Κερκυρα΄ι΄κό ντέρμπυ με την Βολίδα . Η ομάδα της Λευκίμμης προηγήθηκε στο σκορ με ωραίο γκολ του Βλάσση Δ. μόλις στο 3΄ .Το πρώτο ημίχρονο ανήκει στην Λευκίμμη που έπαιξε καλή μπάλα δημιούργησε ευκαιρίες για γκολ και έδειξε πως θα μπορούσε να φύγει τουλάχιστον με τον βαθμό της ισοπαλίας . Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η Λευκίμμη κάθισε πίσω ,(ίσως και λόγω κούρασης ) με αποτέλεσμα η Βολίδα να ανέβει και μέσα σε 4 λεπτά να γυρίσει το σκορ σε 2-1 . Στο 55΄ ο Σπίνουλας έκανε το 1-1 και στο 58΄ ο Στρατηγός έκανε το 2-1 .Η Βολίδα συνέχιζε να πιέζει προσπαθώντας να βάλει και ένα τρίτο γκόλ το οποίο θα κλείδωνε τον αγώνα αλλά δεν τα κατάφερε αφού η μπάλα στο 70΄ βρήκε στο δοκάρι του Μακαντάνη Σ. Στο 75΄ η Λευκίμμη έμεινε με παίκτη λιγότερο αφού αποβλήθηκε ο Βλάσσης Δ. με δεύτερη κίτρινη κάρτα . Στο τέλος του αγώνα η ΑΕΛ θα μπορούσε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας αλλά η μπάλα σε ωραίο σουτ του Λειτούργη Χ. πέρασε ξυστά απο το δοκάρι του τερματοφύλακα της Βολίδας .