Επικοινωνία: fanisjk@gmail.com -

Τετάρτη 4 Νοεμβρίου 2009

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΡΙΒΟΛΙΟΥ -ΑΕ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ 3-2

Αναπάντεχη ήττα γνώρισε η Αε Λυκίμμης στο κύπελλο απο την πολύ μαχητική αναγέννηση περιβολίου .Η Αε Λευκίμμης δέν μπόρεσε σε κανένα σημείο του αγώνα να βρεί ρυθμό και η ήττα ήρθε φυσιολογικά καθώς η ομάδα του Περιβολίου έδειξε πως ήθελε περισσότερο τον αγώνα και έπαιξε παθιασμένα και δυνατά .Οι παίκτες της Αε Λευκίμμης μπήκαν για άλλη μια φορά στον αγώνα νωχελικά και χωρίς πολύ διάθεση ,δεν κατάφεραν να απειλήσουν την εστία της Αναγέννησης και έτσι βρέθηκαν να χάνουν στο ημίχρονο με 2-0 .Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΛ μπήκε λίγο πιο δυνατά πίεζε δειαρκώς και κατάφερε να μειώσει σε 2-1. Η ομάδα του Περιβολίου κλείστηκε πίσω για να κρατήσει το υπέρ της σκόρ και η ΑΕΛ ανέβηκε και ψηλά με αποτέλεσμα σε μία αντεπίθεση το Περιβόλι να πετύχει και τρίτο γκόλ και έτσι έγινε το 3-1 .Παρ'όλα αυτά η ΑΕΛ κατάφερε να αντιδράσει και πάλι και να μειώσει σε 3-2 με ωραία εκτέλεση φάουλ του Λειτούργη Χ .Στην φάση του δεύτερου γκολ της Λευκίμμης ο τερματοφύλακας του Περιβολίου με μια ανόητη ενέργεια πέταξε την μπάλα εκτός γηπέδου και αποβλήθηκε καθώς είχε δεχτεί και δεύτερη κίτρινη κάρτα και έτσι το Περιβόλι έπαιζε τα τελευταία 15 λεπτά με παίκτη λιγότερο κάτι που δέν εκμεταλλεύτηκε η ΑΕΛ και έτσι γνώρισε άλλη μία οδηνηρή ήττα αυτή τη φορά απο έναν φαινομενικά υποδυέστερο αντίπαλο..