Επικοινωνία: fanisjk@gmail.com -

Πέμπτη 3 Σεπτεμβρίου 2009

ΟΛΥΜΠΟΣ - ΑΕ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ 1 - 2

Σε ένα όμορφο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του Ολύμπου η ΑΕ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ κατάφερε να επικρατήσει του ΟΛΥΜΠΟΥ με 1-2 . Στο πρώτο ημίχρονο ο ΟΛΥΜΠΟΣ μπήκε λίγο πιο δυνατά καθώς κατάφερε να κυριαρχήσει στον χώρο του κέντρου , όμως σιγά σιγά η ΑΕ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ ανέβασε απόδοση και με πρωταγωνιστή τον ΒΛΑΣΣΗ ΔΗΜΗΤΡΗ που έκανε στην κυριολεξία ο,τι ήθελε απο την δεξια πτέρυγα κατάφερε να προηγηθεί με ένα όμορφο γκόλ .Ο ΟΛΥΜΠΟΣ είχε 5 -6 καλές ευκαιρίες για να πετύχει κάποιο γκόλ αλλά βρήκε σε καλή μέρα τον τερματοφύλακα της ΛΕΥΚΙΜΗΣ ΜΑΚΑΝΤΑΝΗ που είχε τρείς τέσσερις καλές αποκρούσεις .Στο τελείωμα του ημιχρόνου η ΛΕΥΚΙΜΜΗ έχασε μια ευκαιρία για γκόλ απο εκείνες που πραγματικά δεν χάνονται καθώς ο ΧΡΗΣΤΑΚΗΣ καταφερε να αστοχήσει απο το ενα μέτρο!!!Έτσι οι ομάδες πηγαν στα αποδυτήρια με σκορ 0-1 . Στο δεύτερο ημιχρονο η ΛΕΥΚΙΜΜΗ βρήκε καλύτερα πατήματα, είχε ενα δοκάρι ενώ πέτυχε και δεύτερο γκολ.Ο ΟΛΥΜΠΟΣ το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 90' . Σε γενικές γραμμές το σκόρ είναι φτωχό καθώς δημιουργήθηκαν πάρα πολλές ευκαιρίες για γκόλ και η μπάλα κατα διαστήματα χανόνταν καθώς πήγαινε πάνω - κάτω . Η ΛΕΥΚΙΜΜΗ είχε αρκετές απουσίες και αυτό φάνηκε καθώς είχε κάποια κενά στο κέντρο και ήταν αποκομένη η αμυντική με την επιθετική της γραμμή , αυτό όμως ελπιζουμε να αλλάξει αφού δεν έπαιξαν οι ΚΑΝΤΑΣ , ΣΑΝΤΑΣ και ΤΣΙΒΑΝΙΔΗΣ πού είναι σημαντικές μονάδες για την ομάδα και αναμένεται να την βοηθήσουν πολύ .